AppleMac / pamięć zunifikowanaAktualna generacja

Apple M3 Ultra do lokalnych LLM

Autor: Jakub Rusinowski · Ostatnia aktualizacja:

Z 512 GB przy 819 GB/s M3 Ultra uruchamia 159 modeli z katalogu przy Q4_K_M i kontekście 8K. Największy, który się mieści, to Nemotron 3 Ultra 550B (~339.3 GB), a najlepszy wybór to Beam 1.0 501B-A23B przy 15–30 tok/s.

Najwyższa konfiguracja Mac Studio od Apple, w premierze z pamięcią zunifikowaną do 512 GB przy 819 GB/s — dość na modele 70B+ oraz część modeli klasy 100B+ w Q4/Q5. Uwaga: w marcu 2026 Apple obniżyło maksymalną dostępną w sprzedaży konfigurację do 256 GB z powodu niedoborów DRAM; egzemplarze 512 GB będące już w użyciu zachowują pełne możliwości.

Modele, które działają na M3 Ultra

Q4_K_M, kontekst 8K, 384 GB do wykorzystania. Uszeregowane według jakości i szybkości.

ModelVRAMSzybkość
Beam 1.0 501B-A23B
Reflection Beam
303.5 GB15–30 tok/s
Qwen3-Coder 480B-A35B (MoE)
Qwen3-Coder
291.6 GB12–26 tok/s
MiniMax M3 428B-A23B
MiniMax M3
259.2 GB15–31 tok/s
MiniMax M3.1 Flash 428B-A23B
MiniMax M3
259.2 GB15–31 tok/s
Llama 4 Maverick 17B
Llama 4
243.9 GB22–46 tok/s
Trinity-Large-Thinking
Trinity
242 GB30–62 tok/s
Qwen 3.5 397B-A17B
Qwen 3.5
240.5 GB18–38 tok/s
Nex-N2.5 Pro
Nex-N2.5
240.5 GB18–38 tok/s
Nex-N2 Pro
Nex-N2
240.5 GB18–38 tok/s
K2 Horizon 375B-A23B
K2 Horizon
231.8 GB17–35 tok/s
GLM-5.3-Flash 320B-A18B
GLM-5.3-Flash
194 GB18–37 tok/s
MiMo-V2.5 310B
MiMo-V2.5
188 GB20–42 tok/s
Pokazano 12 z 159

Kup kartę lub wynajmij tyle samo pamięci

Kup kartę albo wynajmij na godziny GPU z taką samą pamięcią, by najpierw wypróbować modele.

Kup ten sprzęt Apple Mac Studio M3 Ultra — 512 GB VRAM · 60 W board powerUruchom w chmurze RunPod

lub porównaj w Vast.ai

Jako partner Amazon zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Linki do chmurowych GPU są linkami polecającymi — możemy otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Ujawnienie afiliacyjne: Niektóre odnośniki na tej stronie to linki afiliacyjne — jeśli dokonasz zakupu za ich pośrednictwem, LLM Configurator może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Jako uczestnik programu Amazon Associates, LLM Configurator zarabia na kwalifikujących się zakupach.
Apple Mac Studio M3 Ultra
512 GB VRAM · 60 W board power
Ceny w 2026 są niestabilne — sprawdź aktualną ofertę.

Szybkość na tle innych GPU

Llama 3.1 8B, Q4_K_M. Szacowane zakresy. Jak to liczymy

Specyfikacja

Specyfikację zaktualizowano 2026-07-12.

Pamięć
512 GB
Przepustowość pamięci
819 GB/s
Architektura
ARM, 3nm TSMC
Seria
Apple Silicon
Pobór mocy
60 W
Rok premiery
2025
Dostępne dla modeli
384 GB (~75% pamięci zunifikowanej)
Najlepsze do70B+ modelslargest local LLMsMac Studioresearch
Polecany pierwszy model (Ollama)

Podobne GPU

Najczęstsze pytania

Czy Apple M3 Ultra uruchomi lokalne LLM?

Tak. Z 512 GB (384 GB dostępne dla modelu) uruchamia 159 modeli z katalogu przy Q4_K_M i kontekście 8K; największy to Nemotron 3 Ultra 550B, potrzebuje około 339.3 GB.

Jak szybki jest Apple M3 Ultra w inferencji AI?

Szacujemy, że uruchamia Llama 3.1 8B z szybkością 43–90 tok/s przy Q4_K_M. Dla Llama 3.3 70B szacunek wynosi 6.5–13 tok/s. To szacunki z modelu przepustowości pamięci, nie pomiary; wzór jest na stronie metodologii.

Jakie LLM uruchomię na 512 GB?

Wśród najlepszych, które się mieszczą: Beam 1.0 501B-A23B, Qwen3-Coder 480B-A35B (MoE), MiniMax M3 428B-A23B, MiniMax M3.1 Flash 428B-A23B, Llama 4 Maverick 17B. Najszybszy start to Ollama: ollama run llama3.3:70b.